Dünya Sosyal Medyada Nasıl Gülüyor?


Sosyal medyada bazen “ahahahah”, bazen “adkjlaskdkla” bazen de “:D.:ASD:.asDASd” diye gülüyoruz. Peki hiç diğer ülkelerdeki insanların komikli videolara verdiği tepkilerin nasıl olduğunu merak ettiniz mi? Etmediyseniz bile buraya kadar geldiyseniz okuyun… 14 farklı dilde “Seni seviyorum” diyen eski sevgilinize 14 farklı dilde gülersiniz… LOL

 1. 1 Güzellik Güç İse Tebessüm Onun Kılıcıdır


  Gülümsemek hakkında insanlık tarihinde sınırsız tanım yapılmış. Yüzlerce dil, milyonlarca insanın bile sayılı ortak noktası olan bir hareket. Kısacası gülün ve güldürün!
 2. 2 ABD'nin Milli Marşı Sitcom Gülüşü Müdür?


  Genel olarak internet gülüşü bu sayılır aslında. Nezih bir şekilde güldüğünü ifade etmenin şekli böyledir. Random atmadan, efendi bir biçim.
 3. 3 Para Eşittir Mutluluk Zaten Yeaaaa


  Aranızda küçükken Kur'an kurslarına gidenleriniz ya da herhangi bir şekilde Arapça harfleri okumayı öğreneniniz varsa yukarıdaki baloncuğa benzeyen şeyi çözdü bile! İslamın şartı beştir, Arap yarımadası da dahil. Bilmeyenler böyle buyursun; o harf ''HA'' harfi. Araplar da böyle gülüyormuş.
 4. 4 Benim Adım Brezilya, Boyum 1.10, Gülmeyi Severim


  Gerek internet gerek televizyondan gördüğümüz kadarı ile Brezilya enerjik bir millete sahip. Ama internet aleminde böyle güldüklerini biz bilmiyorduk. Bu gülüş sizin de kafanızda yaramaz misafir çocuğunu canlandırmıyor mu?
 5. 5 Eski Bir Çin Atasözü Der Ki;


  Mutlaka önemli bir şey söylemiştir. Ama bu harfler sizce de biraz garip değil mi? Telaffuzu "HA" şeklinde imiş. İlk bakışta küçük tatlı bir köy evini anımsatıyor. Zaten doğu dillerinde harfin temsil ettiği anlama şekil ile de benzemesi durumu mevcut. Belki de bu harf de böyledir. Belki de mutluluk çok uzaklarda değil, dizinizin dibinde olan evinizdedir. Kim bilir?
 6. 6 MDR???


  İlk bakışta garip gelse de hiçbir değişik rolü yok bu MDR'nin. "Mort de Rire" Fransızca "Gülmekten Öldüm" anlamına geliyor. Bu harfler de onun kısaltması olarak kullanılıyor. Bildiğimiz LOL.
 7. 7 Bir Ortadoğuluyu Güldürmek İstiyorsanız Onu Ölümle Tehdit Edin


  Xa da ha şeklinde telaffuz ediliyor gene.
 8. 8 Bir Garip Ülke Japonya


  Bu bi'sürü yan yana gördüğümüz w harfleri Japonca "Warai" kelimesinin kısaltması olarak kullanılıyor. "Warai" Gülmek, gülüş anlamlarına geliyor. Kanji alfabesinde yazımı zor olduğu için Japon arkadaşlar da böyle bir çözüm üretmişler. Hatta ve hatta yapılan bir araştırmaya göre "www" gören Japonların %61'lik kısmı bunun ilk bakışta Web ile alakalı olmadığını, kendi dillerindeki gülüş kısaltmasını anımsattığını söylüyorlar.
 9. 9 Savaşlardan Gülüşlere


  Uzun süre iç ve dış savaşlardan dolayı yüzü gülmemiş bir ülke Kamboçya. Dileyelim tarih bu kez tekerrür etmesin onlar için. Bize şekil itibari ile garip geldiği için paylaşmak istedik. Gene "HA" şeklinde telaffuz ediliyormuş bu harf. Zaten çok kargacık burgacık bir alfabeleri var Kamboçyalıların. Khmer alfabesi olarak geçiyor. Merak edenler araştırabilir ama bizden tavsiye çok yakından bakmayın gözleriniz bozulabilir.
 10. 10 Kardeş Ülke Kore <3


  Yukarıda gördüğünüz bize göre ters F olan harf Korece'de K olarak geçiyor. Normalden farklı olarak bizde "hahaha" olan gülüş onlardaki uzak doğu naifliği ile "kikiki"ye dönüyor anlaşılan. Gereksiz not; Adminlerimizden ikisinin dedesi Kore Gazisi.
 11. 11 Estetik Abidesi İspanyolca


  Gerek şehveti gerek enerjisi ile her kesimden insanın sevdiği bir dil İspanyolca. Onlarda J harfi H olarak telaffuz ediliyor ve geleneksel hahaha yerini jajaja'ya bırakıyor. Gereksiz dipnot; Pembe dizilerde gördüğümüz kırılgan, naif Rosamaria isminin bir anlamı da "Hayata Küskün"
 12. 12 İnternet Garip Tayland Daha Garip


  Şu ana kadar harflerle, ecik bücük cisimlerle güleni gördük ama hiç rakamlarla güleni görmemiştik. Taylandlıların 5 rakamı ile gülmelerini temsil etmelerinin nedeni 5 rakamının onların dilinde telaffuzunun gene "HA" şeklinde oluşu. Ama herkes harflerle gülerken onlar rakamlarla gülüyor. Marjinalite huydur bizde :*

Peki sen nasıl gülüyorsun? Yorumunla bizi aydınlat 😉

Facebook Yorumları

Beğendiysen arkadaşlarınla paylaşabilirsin!

92
4
92 shares, 4 points

Tepkin ne?

Kızgın At Kızgın At
2
Kızgın At
Olmamış Olmamış
4
Olmamış
Zekice Zekice
1
Zekice
Lol Lol
15
Lol
Bayıldım Bayıldım
49
Bayıldım
Ama nallam Ama nallam
1
Ama nallam
Korkunç Korkunç
1
Korkunç
Win Win
8
Win
WTF WTF
4
WTF

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dünya Sosyal Medyada Nasıl Gülüyor?

giriş yap

Hesabınız yok mu?
kayıt ol

şifreni mi unuttun?

Geri Dön
giriş yap

kayıt ol

Geri Dön
giriş yap
Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format